זה לא סוד שחברות מטבחים ורהיטים רבות בישראל נקלעו בשנים האחרונות למצב כלכלי בעייתי. אנחנו בעיצומו של גל קריסות, שהוא הסיוט הגדול של כל רוכש דירה או משפץ. לא קשה להבין מדוע: אם החברה פושטת רגל כאשר התהליך בעיצומו, האדם עלול למצוא את עצמו עם כמה אלפי שקלים או עשרות אלפי שקלים פחות בחשבון הבנק – אבל ללא המוצר שהוא חשק בו. מרגע זה מתחיל מסע מורכב להשבת הכספים (אם בכלל אפשר לעשות זאת), תוך צורך לתכנן ולעצב את המטבח מחדש.

אז מה בדיוק עושים כדי להישמר? אספנו עבורכם כמה דגשים חשובים שעשויים למנוע מכם כניסה לבורות כלכליים אשר היציאה מהם קשה עד בלתי אפשרית.

Aran Cucine

המסע המורכב להשבת הכספים האבודים

חשוב להדגיש כי ממש לא מובן מאליו שכספים ששילמתם לחברה שקרסה או נכנסה להליכי פשיטת רגל אכן יוחזרו לכם. הסיבה הראשונה היא שלחברת מטבחים המגיעה למצב הזה צפויים להיות נושים רבים, שחלקם יקבלו עדיפות לעומת ה"צרכן הקטן": חשבו למשל על המוסדות הממשלתיים השונים ועל הבנקים, שיקבלו את הכספים לפני הספקים והלקוחות אשר חובותיהם לחברה הם לרוב קטנים יותר. מעצם הכניסה של החברה למשבר כלכלי, ייתכן שלא יהיו באמתחתה הכספים והנכסים הדרושים לכיסוי החובות.

יש כמה צעדים שניתן לבצע על מנת להגדיל את הסיכויים לקבל בחזרה את הכספים, לרבות איתור כונס הנכסים הספציפי והגשה של תביעת חוב, עליה להיעשות תוך עד חצי שנה ממועד כינוס הנכסים. השורה התחתונה שגם אם מקבלים את הכספים, הדבר כרוך בתהליך ארוך ודי מורכב, המצריך בדרך כלל גם סיוע של עורך דין. לכן אם מדובר בסכומים קטנים יחסית, לא בטוח עד כמה כדאי להתחיל אותו.

Aran Cucine

כך תקטינו את הסיכויים לטעויות

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם קריסה של חברת מטבחים היא פשוט להשקיע את המאמצים באיתור החברה היציבה ביותר ולהתנהל מולה בצורה מחושבת ונטולת סכנות. יש כמה שאלות שחשוב לשאול בדרך לבחירה הנכונה של חברת מטבחים בכלל ומטבח בפרט:

Aran Cucine

 

טיפ: רצוי להעדיף חברות שיכולות לספק ערבות בנקאית על כספי המקדמה.

"שמה של חברת מטבחים מובילה צריך ללכת לפניה"

"לנוכח הקריסות שהיינו עדים להן לאחרונה בתחום הריהוט, חשוב לוודא שהחברה המיועדת מספקת קנייה בטוחה", מסבירים בחברת Aran Cucine, המשווקת בישראל מאז 1997 – פרק זמן של יותר משני עשורים – על ידי יבואן רשמי אחד בלבד. "כדי להבטיח ללקוחותינו קניה בטוחה, אנו מאפשרים להם לשלם רק 30% ממחיר המטבח במועד ההזמנה, בעוד שהיתרה משולמת במועד אספקת המטבח לבית. המעוניינים יכולים לקבל בנוסף ערבות בנקאית. החוזה עצמו מפורט ומתייחס לכל הפרטים הקטנים המרכיבים את העסקה, כגון מועד האספקה, שרטוטים ומפרט של כל אחת מהיחידות, חומרים, צבעים ועוד. הלקוחות מקבלים חמש שנות אחריות על המטבחים מטעם מפעל הייצור של Aran Cucine באיטליה".

Aran Cucine

המלצה נוספת של אנשי Aran Cucine היא לעמוד על טיבה של החברה אליה פונים. "שמה של חברת מטבחים מובילה צריך ללכת לפניה. מומלץ לראות מטבחים שהיא התקינה בבתי הלקוחות ולשמוע מהם חוות דעת, המתייחסות בין השאר לטיב המוצרים, לזמני האספקה, לרמת השירות ועוד. יש אנשים שהתהליך ייראה להם מוזר או מביך, אבל בפועל ניתן לחסוך באמצעותו לא מעט כספים. בנוסף כדאי לבחון המלצות באתרי האינטרנט וברשתות החברתיות. באתר שלנו למשל יש קטגוריה שלמה של "מטבחים בבתי הלקוחות", בה ניתן לקרוא חוות דעת של לקוחותינו".

השורה התחתונה היא שאם תשקיעו מחשבה ראויה בחברה שמספקת לכם את המטבח – כיאה לרכישה בסכום גבוה שעתידה לשרת אתכם תקופה ארוכה – תוכלו להימנע מהסיכונים המאפיינים את התחום בישראל כיום ולהתקרב בצעדי ענק לעבר בית החלומות שלכם.

Aran Cucine

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *