החומרים שעושים את ההבדל בין מטבח הפנים למטבח החוץ

כך נוכל למצוא במטבח החיצוני מסגרות מגולוונות מחופות בלוחות בטון, יחידות נגרות מעץ סנדביץ' 17 מילימטר מצופה, דלתות והמסגרות מברזל מגולוון צבוע, משטחי עבודה עשויים גרניט פורצלן שאינו סופג, עמיד בחום וחזק, צנרת גז, חיווט לחשמל מושחלים בתוך צינורות שרשוריים ומוסתרים בתוך המבנה וגם כמובן שקעים ומפסקים מוגנים למים.


ארונות– ארונות מטבח החוץ צריכים להיות עשויים מחומרים עמידים, דוגמת נירוסטה או עץ מלא. זה אינו המקום להשתמש במשטחים העשויים מפורמייקה, MDF או סיבית, העמידים פחות לפגעי מזג האוויר. במידה ומשתמשים בעץ מלא, חשוב להשתמש בעץ מסיבי, רצוי עץ פראי, דוגמת אורן מקרוליינה, אורן קנדי או אגוז ואלון מבוקעים. אלו עצים המתאימים מבחינת החוזק שלהם ויכולת העיבוד שלהם למטבח חוץ. חשוב שעצים אלו יעברו תהליך של ייבוש, המחזק את העץ ומאפשר לו להיות עמיד יותר בתנאי מזג האוויר המשתנים.
מטבח חוץ המבוסס על עץ, צריך להיות ללא תהליך הדבקות, בו עושים שימוש בכל עבודת נגרות המיועדת לפנים הבית. בגלל תנאי מזג האוויר צריך לאפשר לעץ להתרחב ולהתכווץ על פי עונות השנה, ולכן הוא צריך להיות עשוי לוחות עץ ולא פלטות, ללא הדבקות- ועם חיבורי ברגים בלבד. עם זאת, המאסיביות והגודל אינם צריכים לגרוע מנוחות השימוש, שכן אם השימוש לא יהיה נוח וידידותי, הרי שלא נרצה לעשות שימוש תכוף במטבח החיצוני.

דומיסיל
דומיסיל

משטח עבודה – מן הראוי שמשטח העבודה יהיה מעץ או מנירוסטה ובכל מקרה לא משטח משיש. חומר שיש הוא חומר פגיע יותר מבחינת המראה שלו, שכן מדובר באבן טבעית הנוטה להצהיב ולהינזק לאורך זמן בתנאי חוץ.


פרזול– העיצוב של מטבח חוץ הוא לרוב מסיבי יותר, עם גימור גס, המתאים לתנאי חוץ, לביקורים של בעלי חיים, לתנאי מזג אוויר המשתנים ולשימוש של אנשים רבים בעת ובעונה אחת. לא נהוג להשתמש בפרזולים הידועים כל כך ופופולאריים במטבחי הפנים, שכן עדינים מדי וצפויים להחליד. במקום זה משתמשים בסגירות בסיסיות מחומרים חזקים עמידים.


מכשור – ההבדל בחומרים אינו מוגבל רק לארונות עצמם, גם המכשירים השונים צריכים להתאים לת
נאי מזג האוויר כמו גם לאופי השימוש.
המכשירים יהיו לרוב גדולים יותר, מאסיביים יותר, מכאניים יותר ועשויים מחומרי אל- כמו נירוסטה. נראה בהם הרבה פחות טכנולוגיה אלקטרונית ויותר שימוש ידני, כיוון שמוצרים אלקטרוניים נוטים להיות
BGE large רגישים ועדינים באופן יחסי ואינם מתאימים לתנאי החוץ. כמו כן, כיוון שמוצרים אלקטרוניים אינם בנויים מחומרים עמידים, הם בעלי דרגת שחיקה גבוהה יותר. על אף שמדובר במכשירים המותאמים לשימוש ידני, הם פשוטים וידידותיים להפעלה.
המכשירים יהיו. אם אתם רוכשים ארונות או מכשירים עשויים נירוסטה, חשוב לוודא כי מדובר בנירוסטה איכותית, כזו שאינה מכילה בתוכה ברזל בכלל, העלול לגרום לה להחליד. איך מוודאים זאת? כאשר אתם מגיעים לחנות הביאו אתכם מגנט קטן. אם המגנט מתמגנט למשטח, סימן שבתוך הנירוסטה יש ברזל, ובמקרה כזה עדיף לא לרכוש את המוצר המסויים.


לסיכום, המטבח החיצוני עבר כמה גלגולים עד שזכה להכרה בחשיבותו כמקום אירוח מרכזי למשפחה המורחבת ולחברים. המקום שאכלס מנגל קטן שדרש נפנופי ידיים וטרחה מרובה, הפך בשנים האחרונות למטבח של ממש. יש בו עיצוב, טוב טעם, יוקרה וטכנולוגיה מתקדמת- למרות שמדובר בסך הכול במקום לצליית בשר – ובעצם, אולי זו חזות הכול: הבשר, הבירה והחבר'ה.

עזרו בהכנת הכתבה: מרינה פוקסמן, אדריכלית ומעצב פנים; המחוגה 3 – נגריית אמן של עוזי גבע; ויקטוריה מוהדב, מעצבת ראשית, מטבחי סמל; רינה אלקובי, מעצבת ראשית ומבעלי מטבחי DECOR; טל תג, מנכ"ל רשת איסמור, שי אליצור, מנכ"ל חגים, יבואנית צ'ר ברויל; שמעון דדון, מנהל חנויות תדיראן.

דילוג לתוכן